Žvejybos muziejus

Adresas: Mindūnai, LT-33202, Molėtų rajonas.
Muziejus įsikūręs devintajame kelio Molėtai – Ignalina kilometre.

Žvejybos muziejus įkurtas 1988 metais. Jo įkūrėja yra istorijos mokytoja Virginija Mackonienė. Mokytoja su moksleiviais vaikščiojo po atokiausius kaimus ir rinko eksponatus būsimam muziejui. 1991 m. išvykus V. Mackonienei, muziejui vadovavo mokytoja R. Rimšienė.

Muziejuje saugomi vietos gyventojų naudoti žvejybos prietaisai, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje, – žvejybiniai įrankiai, šimtmečio senumo luotai, varžos, bučiai, tinklai, žeberklai, harpūnai, povandeniniai šautuvai, elektros žūklės aparatai ir kt. eksponatai. Galima pamatyti, kaip šis verslas kito. Dauguma eksponatų surinkta iš Mindūnų seniūnijos.

Muziejaus ekspozicija yra įrengta dviejuose pastatuose, kuriuos jungia lauko ekspozicija ir senovinė eglišakių tvora. Muziejuje yra įspūdingas 4 metrų ilgio luotas. Labai svarbus šio radinio amžiaus nustatymas, todėl luotu susidomėjo Lietuvos ir Norvegijos archeologai. 2005 m. duris atvėrė žvejo padarginė.

Muziejuje taip pat eksponuojami drožėjo Stasio Karanausko stogastulpiai, taip pat senoviniai žibintai. Vasario mėnesį rengiamos poledinės žūklės ir žiemos šventės. Muziejaus kiemelyje yra žuvų rūkykla, įrengta laužavietė, o pušinėlyje įrengta vaikų žaidimų aikštelė.